Prehľad stretnutí

8 okt 2020

Návšteva francúzskeho ministra zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Jean-Yves Le Drian

Vo štvrtok 8. októbra 2020 sa francúzsky minister zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Jean-Yves Le Drian na pôde Francúzskeho inštitútu v Bratislave stretol so zástupcami Klubu 89 Zuzanou Bartošovou, Pavlom Demešom a Ladislavom Snopkom.

08 nov 2018

Obed so zahraničnými veľvyslancami u japonského veľvyslanca J.E.Jun Shimmi

Na pozvanie veľvyslanca Japonska, J.E. Jun SHIMMIho, sa dňa 8. novembra 2018 uskutočnil obed pre frankofónnych veľvyslancov akreditovaných na Slovensku so zástupcami Klubu 89. Obeda sa zúčastnili p. Milan Kňažko a pani Jana Kotová s cieľom informovať prítomných 14 veľvyslancov o založení a aktivitách Klubu. Veľvyslanci sa intenzívne zaujímali o zámery Klubu a ponúkli jeho zástupcom spoluprácu pri organizovaní aktivít v roku 2019, najmä pri oslavách 30. výročia Nežnej revolúcie.

26 okt 2018

Návšteva francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na Slovensku

Dňa 26. októbra 2018 navštívil Bratislavu francúzsky prezident Emmanuel Macron. Okrem oficiálnych prijatí u prezidenta SR a predsedu vlády, prezident Macron zavítal i do Primaciálneho paláca, kde diskutoval s verejnosťou predovšetkým o európskych otázkach.

20 sep 2018

Odovzdávanie ocenenia pánovi Ľubomírovi Feldekovi za preklad diel Williama Shakespeara

Dňa 20. septembra 2018, na Britskej rezidencii v Bratislave, sa konala milá slávnosť: britský veľvyslanec J. E. Andy GARTH udelil ocenenie členovi Klubu 89, pánovi Ľubomírovi Feldekovi, za jeho celoživotnú prácu a najmä preklady anglickej literatúry, predovšetkým Williama Shakespeara. Na slávnostnom akte sa zúčastnili viacerí členovia Klubu 89.

19 sep 2018

Konferencia k 50. výročiu udalostí roku 1968 v Československu

Dňa 19. septembra 2018, francúzsky veľvyslanec, p. Christophe Léonzi, usporiadal slávnostnú večeru pri príležitosti konferencie k výročiu udalostí z roku 1968 za účasti známeho francúzskeho politológa, profesora Jacques Rupnika. Večere sa zúčastnili viacerí odborníci z Historického ústavu SAV, zástupkyňa organizátora konferencie – Camery Obscura - a za Klub 89 boli prítomní pp. P. Demeš, M. Kňažko a J. Kotová.

17 jul 2018

Stretnutie zástupcov Klubu 89 na rezidencii u veľvyslanca Francúzska

Dňa 17. júla 2018, na pozvanie veľvyslanca Francúzska, pána Christophe LÉONZI, sa uskutočnil na jeho rezidencii pracovný obed so zástupcami Klubu 89. Za Klub sa zúčastnili: J. Kotová, P. Demeš, M. Kňažko a Ľ. Feldek a za veľvyslanectvo Francúzska boli okrem pána veľvyslanca prítomní: I. Nyffenegger – prvá tajomníčka, L. Urbánková – asistentka veľvyslanca.